Dzień babci i dziadka

Na początku stycznia każdego roku, od lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku, obchodzone jest święto, w którym główną rolę odgrywają dziadkowie. To oni, jak nikt inny na świecie, zasługują na ogromny szacunek, na który składają się lata ciężkiej pracy przy wychowaniu i nauczaniu przyszłych pokoleń mądrych ludzi. W tym wyjątkowym, a w zasadzie dwóch wyjątkowych dniach, warto zwrócić uwagę na rzeczy najważniejsze. Dziadkowie liczą najbardziej wtedy na obecność swoich wnuków, której na co dzień może niestety brakować z różnych powodów. Tania Książka – Dzień babci i dziadka powinien wyznaczać poziom relacji, jaki panuje między nimi a ich wnukami. Warto, oprócz samej obecności, wręczyć również drobny prezent, który wspaniale wpisze się w charakter święta.

Jaki prezent wybrać na dzień babci i dziadka?

W tym wyjątkowym dniu stawia się przede wszystkim na słowo. Oznacza ono zarówno obecność, miłość, szacunek i wsparcie. Od słowa wszystko się zaczyna i to ono wyznacza relacje długookresowe. Nawet wtedy, kiedy nie dziadkowie nie widują swoich wnuków, zwracają jednak uwagę na to, że w każdym momencie, kiedy jest to możliwe, mogą liczyć na ich obecność. Słowo to również gest, a najłatwiej można go wyrazić za pomocą książki.

Książka jako niespodzianka na dzień babci i dziadka to oczywiście dodatek do tego, że wspólnie przeżywa się chwile ważne w życiu seniorów rodu. Za pomocą książki można wyrazić wszystko to, czego nie da się ubrać zwykłymi zgłoskami. To one bowiem wyznaczają pewne wartości, które przekazywane w przeszłości, teraz dają owoce w postaci wspaniałych wnuków, którzy pamiętają i cieszą się wraz z dziadkami ich świętem. Książka to również pewnego rodzaju zobowiązanie dla dziadków. Do tego, aby nie ustawali w ciągłym swoim rozwoju. Życie nie kończy się tu i teraz a trwa jeszcze przez długie lata. Warto o tym pamiętać i z takim przekonaniem dawać jasny sygnał dziadkom.

Co może oddać książka dziadkom?

Książka wzbogaci nie tylko duszę, ale i ciało. To ważne w szczególności dla osób, które posiadają pewien balast życia i doświadczeń. Dzięki czytaniu, odkryją na nowo pewne zainteresowania, nabiorą nowej wiedzy, udoskonalą swój charakter. Książka tak naprawdę jest dobra w każdym momencie i dla każdego. Nie ma jednego wyznacznika, który sugeruje, jakie książki powinno się wybierać w tym wyjątkowym dniu. Ważne jednak, aby były dawane z serca i pasji, od wnuków dla dziadków. Kto czyta żyje dwa razy, w szczególności niech przyświeca to motto dwóm osobom, na których nam najbardziej zależy.

Zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com