Dobry prezent dla bliskich

Pamiętajmy o swoich bliskich. Niezależnie od wszystkiego, to na nich będziemy mogli liczyć w przyszłości. To dzięki nim jesteśmy w stanie nabrać wiatru w żagle i działać tak, aby wszystko szło jak najlepiej. Wśród takich bliskich osób znajdować się mogą nasi dziadkowie. Tak, babcia zawsze miała dla nas w kuchennym fartuchu jakieś łakocie, które podawała nam, kiedy rodzice nie patrzyli, a dziadek zawsze opatrzył kolano, kiedy przez przypadek upadliśmy na beton. Dzień Babci i Dziadka jest więc wyjątkowym święte, o którym nie zapominajmy. Do bukietu kwiatów można dołączyć dobre książki dla nich.

“Fabryka jutra. Jak postanowiłem rzucić wszystko i uratować świat mojej córki”

“Wyrosłem w Polsce przemawiającej, chcę Polski rozmawiającej – w której atrybutem przywódców nie jest mównica, ale stół. A przy tym stole rozmawiamy nie o tym, w czym się nie zgadzamy, lecz o tym, gdzie jest pierwsza rzecz, co do której możemy się zgodzić” – oto słowa, jakie w swojej książce kieruje do wszystkich Szymon Hołownia. Jedna z najciekawszych propozycji, która mówi o człowieku doskonale wszystkim znanego. Jeszcze do niedawna tylko telewizja, a teraz wręcz odwrotnie – dlaczego Hołownia tak postanowił pokierować swoim życiem, że znalazł się w polityce? Dlaczego postanowił kandydować na urząd Prezydenta RP? Szymon Hołownia to człowiek, który uzyskał ogromne poparcie. Chętnie dzieli się z czytelnikami tajemnicami swojego życia i świata politycznego.

“W cieniu Babiej Góry”

Irena Małysa zaprasza do miejsca, gdzie można poznać niezwykłe tajemnice, które od wielu, wielu lat są zamknięte w czeluściach gór. Baśka jest policjantką, która z Krakowa jedzie właśnie do rodzinnej miejscowości. Wszyscy mówią że została zwolniona z policji, ale ona po prostu ma problemy z którymi musi sobie samodzielnie poradzić. wierzy, że wyprawa do domu, na ślub przyjaciółki Izy, pomoże jej w tym. Przed ślubem, Iza i Baśka oraz kilka innych osób z towarzystwa, postanawia wybrać się na Babią Górę, gdzie chcą się ostatni raz zabawić. Rankiem, na szczycie góry, Baśka odkrywa, że Iza nie żyje. Okazuje się, że w sprawę może być zamieszany Artur – były chłopak Izy i dawna miłość policjantki. Do tego na jaw wychodzą liczne tajemnice z przeszłości, których nikt do tej pory nie chciał wyjawić. I jeszcze katastrofa z 1969, która miała tutaj miejsce. Co ta sytuacja ma wspólnego ze śmiercią Izy? Baśka będzie musiała jak najszybciej wziąć się za rozwiązanie sprawy, aby nie doszło do jeszcze większego skandalu.

Rodzina - freepik - pl.freepik.com